יום ה', יא’ בשבט תשע”ט
 
 
 
 
כאבי בטן ממקור בלתי ידוע
לפני מספר חודשים שיתף אותי אחד המטופלים שלי שהוא גם רופא במקצועו, שבשנים האחרונות מגיעות אליו תלונות רבות על כאבי בטן בקרב בני הנוער ללא ממצאים פתולוגים. לאחר סיעור מוחות משותף הבחנו, שרוב בני הנוער עומדים במנח שהראש שלהם נוטה קדימה.
08:10 (11/01/19) דרור זעירא
תגובות: 2   צפיות: 1118
נטייה ימינה וחוסר יציבה עקב בעייה בכבד
איך הכבד קשור לבעיות יציבה ולשרירים?כידוע לכם כל שריר מקושר לאיבר.שריר ה- PECTORALIS MIAJOR מקושר לכבד.כמטפלים אתם יכולים לראות מטופלים שמגיעים עם נטייה לצד ימין, ולמרות שאתם משחררים להם את השרירים שגרמו לזה הם חוזרים אחרי תקופה קצרה או קצרה מאוד עדיין עם הנטייה ימינה.
00:08 (13/05/18) דרור זעירא
תגובות: -1   צפיות: -1
כאבי גב תחתון ממקור בלתי נראה
פעמים רבות מגיעים אלי מטופלים המתלוננים על כאבים בגב התחתון ומספרים שכל הבדיקות תקינות ולא מצליחים לאתר את מקור הכאב.כאבי גב יכולים להיגרם ממספר גורמים.בעיה בחוליה (פריצת דיסק, בלט, הצרות החוליה), .בעיה עצבית, בעיית שריר, בעיה בעמוד השדרה (סקוליוזיס, לורדוזיס, כיפוזיס ) וכו…..אולם, ישנם גורמים נוספים.
11:29 (01/01/18) דרור זעירא
תגובות: -1   צפיות: -1
חשיבותו של אבחון כללי ומעמיק.
לאחרונה, פנה אלי מטפל וביקש להגיע אלי ביחד עם מטופל שלו הסובל מבעיה בכתף. לדבריו, אחרי טיפול המטופל מרגיש נפלא וכעבור מספר ימים הכאב חוזר והוא כמטפל, לא מצליח לפתור את הבעיה.אחת השאלות הראשונות ששאלתי את המטפל, האם נערך למטופל אבחון כללי? תשובתו הייתה,לא, אין צורך רואים שהכתף השמאלית שלו נמוכה, הכתף הימנית גבוהה ומסקנתו הייתה שהגורם לכאב הינה הכתף הבעייתית.
22:57 (25/09/17) דרור זעירא
תגובות: 0   צפיות: 398
שריר ה- ILIOCOCCYGEUS
שלום לכולם, לפני מס' שבועות, הגיע מטופל עם בעיה בברכיים, במהלך התשאול הראשוני שמתי לבי שהוא יושב קצת באלכסון, שאלתי אותו לפשר הישיבה. והוא הסביר שיש לו כאבים חזקים בפי הטבעת וכל הבדיקות שעשה העלו, כלום. לשאלתי כמה זמן אחרי הכאבים בפי הטבעת התחילו כאבי הברכיים, השיב, כשנה אחרי.זו הזדמנות להציג בפניכם את השריר "הנוגע בדבר" ונבין את הקשר.
20:40 (13/06/17) דרור זעירא
תגובות: -1   צפיות: -1
20:29 (13/06/17) דרור זעירא
שלום לכולם, לפני מס' שבועות, הגיע מטופל עם בעיה בברכיים, במהלך התשאול הראשוני שמתי לבי שהוא יושב קצת באלכסון, שאלתי אותו לפשר הישיבה. והוא הסביר שיש לו כאבים חזקים בפי הטבעת וכל הבדיקות שעשה העלו, כלום. לשאלתי כמה זמן אחרי הכאבים בפי הטבעת התחילו כאבי הברכיים, השיב, כשנה אחרי. זו הזדמנות להציג בפניכם את השריר "הנוגע בדבר" ונבין את הקשר.
השפעתו של שריר Tibialis Posterior
שריר ה Tibialis Posterior הוא אחד השרירים המשמעותיים והמשפיעים ביציבה נכונה. שריר זה עושה את הפעולות הבאות INVERSION ו PLANTAR FLEXION של כף הרגל, כמו כן שריר זה אחראי על הקשת הMIDDLEIT בכף הרגל . כמו כן, לשריר זה השפעה רבה על שרירי הPERONEUS על ה SOLEUS ועל FLEXOR HALLUCIS LONGUS ו BICEPS FEMORIS שני הראשים.
12:02 (14/07/16) דרור זעירא
תגובות: 0   צפיות: 722
שריר ה- COCCYGEUS והשפעתו על כאבי רגליים ובעיות נשימה
שריר ה- COCCYGEUS והשפעתו על כאבי רגליים ובעיות נשימהפעמים רבות, מגיעים אלי מטופלים המתלוננים על כאב בצד האחורי של הרגל בברך או בעקב. ולכאורה לא מצליחים לאתר את הגורם לכאב. לא מאובחן שריר מכווץ מאחור או דלקת ואפילו בסריקת CT או MRI לא מבחינים בבעיה מכל סוג שהוא.
00:15 (25/04/16) דרור זעירא
תגובות: 2   צפיות: 1657
השפעתו של סרטוס אנטריור על בעיות באיזור הכתפיים ובעיות באיזור החזה.
הסרטוס אנטריור מתחבר לגבול המדיאלי של השכמה, כאשר, תפקידו העיקרי הוא להצמיד את השכמה לצלעות.כאשר הוא מכווץ מאוד, הוא מצמיד את השכמה ומסובב אותה, דבר זה יוצר משיכה של הקלויקולה. הרמתה של הקלויקולה באזור הכתף ומשיכה ממפרק הקלויקולה סטרנום. יכול לגרום לדלקת במפרק או להפרדה ממפרק הקלויקולה סטרנום.
תגובות: 0   צפיות: 1060
כאבי פרקים
חברים יקרים ,נשאלתי על ידי מטופלת שלי שסובלת מבעיות פרקים איך זה ששום שיטה וטיפול גם ברפואה משלימה וגם במערבית לא עזרה לי עד היום חוץ מהשיטה שלך.אז ראשית בואו נראה מה זה דלקת פרקים לפי מה שמופיעה בויקיפדיה.
23:33 (08/07/14) דרור זעירא
תגובות: 0   צפיות: 350
עצב ה- MUSCULOCUTANEOUS
הפעם ברצוני לשתף אתכם בתלונות על חולשה בכיפוף המרפק או חולשה עד האצבעות וחולשה של האצבעות..חולשה תראה לנו בדרך כלל על בעיה עצבית , בבעיות עצביות אנחנו מתחילים לבדוק מחוליות עמוד השדרה עד השריר עצמו..
17:29 (05/05/14) דרור זעירא
תגובות: 2   צפיות: 458
דלקת במפרק האגודל
ברים נכבדים הפעם ברצוני לכתוב על דלקת במפרק האגודל.לאחרונה פנו אלי מספר מטופלים ומטפלים לגבי בעיה זאת.אז ראשית באו נראה מה זה אומר דלקת במפרק, ראשית יש לבדוק איזו דלקת זאת האם חיידק או דלקת אורתופדית?בכתבה זאת אני מדבר על דלקת אורתופדית בלבד. (וזה מה שיש ברוב המקרים)ומה זה דלקת אורתופדית?
תגובות: 0   צפיות: 3768
בעיות צוואר
רוב הפעמים אנחנו משייכים בעיות בצוואר / צוואר תפוס לשריר S.C.M אבל הדבר נכון רק בחלק מהמקרים.שריר נוסף שעושה את אותה הפעולה של ה – S.C.Mלטראל רוטישין ואקסטינשין הוא שרירSPLENIUS CAPITIS שמעוצבב מ C3-C4 כאשר ה - S.C.M בצד ימין עובד הוא עושהלטראל רוטישין ואקסטינשין לצד שמאל ושרירי ה- SPLENIUS CAPITIS עושה את אותה הפעולה זאת אומרת שצד שמאל של ה– S.C.M עובד אז צד ימין של ה- SPLENIUS CAPITIS עובד ועושה -לטראל רוטישין ואקסטינשין .
02:01 (03/02/14) דרור זעירא
תגובות: -1   צפיות: -1
שיחה עם מטופלת
שלום חברים יקרים.אני רוצה לשתף אתכם בשיחה שהייתה לי השבוע עם מטופלת שהיגיעה אלי כבר מספר מפגשים, ובמפגש האחרון אמרה לי משהו משונה מאוד בטיפולים שלך.המטופלת היגיעה עקב בלט דיסק וכאב בגב.באבחון שעשיתי לה ראיתי את האגן בצד ימין במנח PPT (האגן מוטה אחורה) וגבוה יותר מצד שמאל, סקוליוזיס חלש לצד ימין.זוקפי הגב בצד בגב העליון מכווצים יותר מצד ימין, שרירי הבטן האלכסונים בצד ימין מכווצים יותר מאשר צד שמאל.אמסטרינג רגל ימין מכווץ יותר מצד שמאל . כל המצב הזה יוצר מצב של לחץ על חוליות תחתונות מה שגרם לה לבלט דיסק וכאב בגב עליון
11:23 (13/01/14) דרור זעירא
תגובות: 6   צפיות: 407
עקמת Scoliosis והשפעותיה על החיים
עקמת Scoliosis היא עיוות בעמוד השדרה, כאשר יש סטייה של החוליות לצד ימין או שמאל ביחס לקו האמצע החל מזווית של 10 מעלות ומעלה. עיוות זה יכול להתבטא למשל באי-תאימוּת בגובה של הכתפיים או המותניים. העקמת מתחילה, בדרך כלל, להופיע בילדות ובשלבי ההתבגרות, עקמת שלא מטופלת מחמירה עם הזמן יהיו לה השפעות על.
15:34 (29/11/13) דרור זעירא
תגובות: 0   צפיות: 550
הקשר בין שרירי הישבן לבעיות שלפוחית שתן מחזור חולשה ברגלים וכו
מדוע אנשים ששרירי הישבן שלהם מכווצים או שרירי הירך מכווצים נוטים לסבול מהקרנה לרגל וגם מפריצת דיסק, ואיך זה קשור לבעיות בשלפוחית השתן, בעיות במחזור החודשי כמו כאבים או חוסר סדירות, הפלות מסוימות, כאבי ברכיים, תדירות גבוהה בהטלת שתן, כאבי גב
10:10 (27/06/13) דרור זעירא
תגובות: 0   צפיות: 1247
דלקת במפרק הירך
דלקת במפרק הירך:מפרק הירך מתווך בין קבוצות השרירים הגדולות הנאחזות באגן לבין הגפה התחתונה.המפרק נושא בעומסים המופקים בזמן עמידה וכן בזמן תנועה. זהו מפרק חזק ויציב בזכות היותו מוקף בשרירים גדולים ורצועות חזקות. מפרק זה יכול לנוע במישורי תנועה רבים: כפיפה ופשיטה, קירוב והרחקה וסיבוב חיצוני ופנימי. יחד עם זאת, התנועה במפרק זה מוגבלת מפני ש 55% מראש עצם הירך נמצאים בתוך המפרק וזה מקשה על תנועה חופשית.
20:49 (21/05/13) דרור זעירא
תגובות: 0   צפיות: 7037
בעיות כתפיים
הפעם ברצוני להתייחס לכאבי כתפיים באופן כללי. ישנם כמה שרירים עיקריים ששייך לחגורת כתפיים, אבל בנוסף אליהם ישנם שרירים שמקושרים לכתפיים אך משפיע עליהם מרחוק. הרבה פעמים מגיעים מטופלים עם כאב בכתף ​​או הגבלת תנועה בכתף, לפעמים זה נוצר מדלקת. דלקת נוצרת מחיכוך במקום, חיכוך במקום נוצר או משריר מכווץ שגורם ללחץ במקום ולחוסר איזון בין שרירים בחגורת כתפיים, או חולשת שריר שיגרום לחוסר איזון בחגורת כתפיים. חוסר האיזון הזה יגרום לחץ על עצב בחוליות ואז שריר לא מקבל עצבוב תקין (זרם תקין) ולכן נגרם לו אטרופיה של שריר.
תגובות: 0   צפיות: 1418
ברכת שנה טובה וחתימה טובה
חברים, תלמידים וכל עם ישראל היקרים.ברצוני לברך אתכם בשנה טובה וחתימה טובה.שנה של צמיחה ופריחה, שנת אהבה ושמחה שנה של הגשמת חלומות לטובה .בתפילת יום כיפור כתוב: בראש השנה יכתבון וביום צום כיפור יחתמון כמה יעברון וכמה יבראון מי בקיצו ומי לא בקיצו........ מה זה יעברון ומה זה יבראון, יעברון זה מי יעבור לשנה הבאה ויישאר אותו דבר עבר רק, ויבראון זה מי יברא לו את השנה החדשה ולא יישאר אותו דבר, יברא את הצמיחה אהבה ושמחה.מי בקיצו ומי לא בקיצו רובנו מפרשים זאת כקץ מוות אבל יש לזה פרוש אחר גם מי יקיץ ויתעורר מהמקום שהוא נמצא בו ומי לא יתעורר ויישאר באותו מקום.אני מאחל לכם שתבראון ושתקיצו שתתעוררו מהמקום הישן ותתקדמו לחדש.שנה טובה וחתימה טובה.דרור זעירא
תגובות: -1   צפיות: -1
כתף קפואה
רקע: כאב והגבלה בתפקוד הכתף הפכו לשכיחים יותר ויותר במהלך השנים האחרונות, בין הבעיות הנפוצות ניתן למנות: פריקת כתף, דלקת פרקים ניוונית (ארתריטיס), כתף קפואה, שבר בכתף ועוד. כיום, פגיעות ותלונות הקשורים לכתף מהווים אחוז גבוה מהפניות לרופא.
תגובות: 0   צפיות: 280
עייפות כרונית וכאבי ראש
אחת המעלות הגדולות של תרפיית השרירים העמוקה M.T.R.S.M, שהיא פותרת בעיות של עייפות כרונית. כאשר השרירים העמוקים הדוקים, הם מגבילים כל תנועה שלך, מתישים אותך, וכל מה שאתה עושה ,נעשה כעד התנגדות סמויה.
תגובות: 0   צפיות: 408
שרירי העכוז הקטן
לשריר העכוז הקטן תפקיד משמעותי באיזון הגוף. בספרי הלימוד מתואר שריר זה כמקרב הירך וכן מיוחס לו תפקיד משמעותי יותר בייצוב אגן הירכיים.הדיון הבא מתייחס לחלקו של שריר העכוז הקטן בבעיות מבנה הגוף
תגובות: 0   צפיות: 402
שריר הדלתואיד הקדמי
שריר הדלתואיד הוא המפתח לפתרון בעיות רבות של הכתף/זרוע. שני השרירים הדלתואיד הקדמי והאחורי, משמשים כמתלי הזרוע כנגד כוח הכובד ומחזקים את חיבור הזרוע למפרק הכדורי, אבל מבין שניהם עיקר הלחץ הוא על שריר הדלתואיד הקדמי.
תגובות: -1   צפיות: -1
נדודי שינה ואינסומניה נדודי שינה , או אינסומניה (Insomnia), מוגדרים כתחושה או תלונה אודות שינה בלתי מספקת, הנובעת מאחד או יותר מהגורמים הבאים: · קושי להירדם · יקיצה במהלך הלילה וקושי בהרדמות לאחר מכן · יקיצה מוקדמת מדי בבוקר · שינה שאינה איכותית כדי שהבעיה תהיה מוגדרת כנדודי שינה נדרש שבנוסף לאחד או יותר מהקריטריונים שפורטו לעיל יגרום המצב מצוקה או סבל לחולה, או שהחולה יחוש שתפקודו היומיומי נפגע כתוצאה מהעדר שינה ראויה.
אודות
קורסים
עיסוי שוודי הוליסטי
עיסוי שיקומי
עיסוי לימפטי
עיסוי נשים בהריון
עיסוי תינוקות
אבחון בכף יד
אבחון פנים
סוגו'ק
סדנאות
נרות הופי
כתבות
חנות
מכתבים מתלמידים
מכתבים ממטופלים
גלריית תמונות
סירטונים של הדבקת קינזיוטייפ
פורום
מומלצים
הצעות עבודה
פניות
אובייקטים